Kiedy zgłosic się do kliniki rehabilitacji

Większość aktywnych osób, nie chce rezygnować z aktywności fizycznej, nawet w przypadku pojawienia się urazów lub kontuzji. Niestety, ale brak odpowiedniego leczenia, może prowadzić do zaostrzenia się kontuzji, a z biegiem czasu, nawet do całkowitego wyeliminowania nas z zawodów. W tym artykule przedstawimy kilka sytuacji, które wskazują na konieczność rozpoczęcia jak najszybszej rehabilitacji w klinice.

Poważny uraz związany z silnym bólem – każde poważne uszkodzenie narządu ruchu, może wiązać się z jego trwałym osłabieniem. Nawet, jeśli wydaje się nam, że uda się powrócić do poprzedniej sprawności, warto wcześniej porozmawiać z lekarzem specjalistą i zastosować odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne.

Nawracające urazy tej samej kończyny – ponowne skręcenie czy zwichnięcie tej samej kończyny, może wskazywać na jej osłabienie związane z poprzednimi urazami. Być może, konieczna będzie dłuższa rehabilitacja w specjalistycznej klinice.

Chroniczny ból i ograniczenie ruchomości stawu – zadawnione urazy, zwłaszcza te, które były związane z powstawaniem blizn, mogą powodować długotrwałe ograniczenie funkcjonowania stawu. Częsty ból lub coraz mniejszy zakres ruchu, wskazują na konieczność jak najszybszego udania się do kliniki.

Pojawienie się niepokojących objawów – bardzo silne zmęczenie, utrata przytomności podczas uprawiania sportu czy inne objawy, które mogą wskazywać na poważne dolegliwości – to wszystko wymaga dokładnego zdiagnozowania, które pozwoli na późniejsze leczenie i rehabilitację.

Kontakt

Młynarska 15

00-001 Warszawa