Jakie suplementy diety, warto przyjmować podczas rehabilitacji?

Uraz potrafi wyeliminować zawodnika z treningów i zawodów, nawet na kilka miesięcy. Celem rehabilitacji sportowej, jest jak najszybsze przywrócenie pełnej sprawności organizmu, dzięki czemu, będzie można szybciej powrócić do startów. Aby ten proces był maksymalnie skuteczny, warto zastosować odpowiednie suplementy diety

.

Zestaw witamin i minerałów – preparaty witaminowe, pozwalają na szybkie uzupełnienie niedoborów mikroskładników, dzięki czemu, organizm łatwiej się odbudowuje. Niedobory tych składników, mogą pogarszać regenerację organizmu. Glukozamina i chondroityna – to substancje, które będą szczególnie pomocne w przypadku urazów stawów, wywołanych stanem zapalnym. Warto przyjmować je wtedy, gdy nasze stawy wymagają regeneracji z powodu uprawiania sportów wytrzymałościowych, ale nie tylko. Te substancje zmniejszają także sztywność stawów.

Kwas hialuronowy – zmniejsza tarcie wewnątrz stawów oraz zmniejsza ból i „strzelanie” w stawach.

Zioła o działaniu przeciwzapalnym – wspomagają regenerację organizmu, zmniejszają ból oraz poprawiają ruchomość stawów. Do ziół tego typu, należy między innymi kurkuma, imbir lekarski, cynamon czy rozmaryn. Preparaty zawierające wapń, magnez i fosfor – działają podobnie, jak zwykłe preparaty zawierające minerały, jednak ich działanie jest jeszcze bardziej ukierunkowane na wspieranie zdrowia stawów i kości. Regularnie stosowane, zapobiegają utracie masy kostnej i wzmacniają stawy.

Kontakt

Młynarska 15

00-001 Warszawa