Preparaty na skórę dostępne bez recepty, które mogą być stosowane przez sportowców

Niektóre drobne urazy sportowe, nie wymagają konsultacji z lekarzem, jednak powodują dyskomfort lub ból. Jeśli masz pewność, że uraz nie wywołał poważnego uszkodzenia, możesz próbować zmniejszyć objawy, za pomocą preparatów dostępnych bez recepty. Sprawdzą się one także jako uzupełnienie standardowej terapii (po konsultacji z lekarzem).

Maści chłodzące – sprawdzają się w przypadku stanów zapalnych oraz stłuczeń bez uszkodzenia skóry. Maść zawiera kamforę i mentol, które natychmiast zmniejszają ból i zapobiegają powstawaniu opuchlizny. Maści rozgrzewające – zawierają ekstrakt z papryki oraz ziół, które pobudzają krążenie i zapewniają szybszą regenerację tkanek. Często stosuje się je przy zmianach o charakterze reumatycznym i zwyrodnieniowym.

Preparaty wspierające naczynia krwionośne – zwykle są dostępne w formie maści lub żelu z kasztanowcem, oczarem i innymi ziołami. Mogą mieć też działanie chłodzące. Stanowią skuteczne wsparcie dla sportowców, którzy zmagają się z problemem żylaków.

Preparaty z arniką – arnika przyśpiesza wchłanianie żylaków, zmniejsza obrzęk oraz zmniejsza dolegliwości reumatyczne. Daje szybką ulgę po drobnych urazach. Nie powinno się jej stosować w zbyt dużych dawkach. Maści przeciwbólowe – preparaty tego typu nie powinny być stosowane zbyt długo, a jeśli objawy się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem. Maści przeciwbólowe, zawierają takie składniki, jak diklofenak czy naproksen.

Kontakt

Młynarska 15

00-001 Warszawa